3 książki na 2017, które zmienią Twoje nawyki na lepsze

Styczeń od niepamiętnych czasów kojarzy się ze zmianą własnego ja – postanowienia noworoczne są tego przykładem. Ambitne cele, stawiane sobie z początku z niezwykle pozytywnym nastawieniem, w połowie roku są przez nas wyśmiewane lub też ignorowane. Jak uniknąć przysłowiowego słomianego zapału i spełnić każde marzenie w 2017? Poniżej – trzy publikacje, które od paru lat zajmują honorowe miejsce na mojej studenckiej biblioteczce (oprócz obowiązkowych lektur na studia) oraz zmieniły postrzeganie rzeczywistości, zarówno moje jak i najbliższych znajomych.

1. Jedna Rzecz, Garry Keller, Jay Papasan

jedna-rzecz-b-iext43250485

Jaka jedna rzecz zmieniłaby Twoje życie na zawsze? Co spowodowałoby, że wszystko inne stałoby się znacznie łatwiejsze? Gary Keller oraz Jay Papasan wyjaśniają, jaką wartość niesie ze sobą wybór jednej czynności, nawyku czy pasji. Zgodnie z ich filozofią – wielozadaniowość to mit, będący przede wszystkim hamulcem w osiągnięciu upragnionych rezultatów. Wystarczy poświęcić daną ilość czasu, aby zostać mistrzem w jednej dziedzinie, zamiast laikiem w wielu obszarach. Układ tekstu jest przyjemny dla oka, a ilustracje pomagają czytelnikowi z wizualizacją konkretnych zagadnień, poruszanych w książce.

2. Zjedz tę żabę!, Brian Tracy

zjedz-te-zabe-21-metod-podnoszenia-wydajnosci-w-pracy-i-zwalczania-sklonnosci-do-zwlekania-b-iext35255280

Mark Twain powiedział kiedyś: Zjedz żywą żabę każdego ranka, a w ciągu całego dnia nic gorszego cię już nie spotka. Można rzec, że żaba jest jedynie kolejną nazwą na najważniejsze zadanie danego dnia. Czy jest to poprawienie marketingu Twojej firmy lub odrobienie zaległego zadania domowego? To nie tylko obowiązkowa lektura dla ludzi biznesu, ale również osób, dla których ważne jest podnoszenie wydajności w pracy oraz życiu prywatnym. Dwadzieścia jeden metod na zmaganie się z prokrastynacją, opisane w bardzo logiczny, przystępny sposób. Rok 2017 warto powitać z całkowitym zwalczeniem chęci odkładania obowiązków w czasie! Brian Tracy jako niekwestionowany autorytet w dziedzinie osiągania sukcesu opublikował tę książkę siedem lat temu. Może już pora na zastosowanie jego wskazówek w praktyce?

3. Książka, której przeczytanie odkładałeś na później w 2016

znak-zapytania-na-czarnym-tle-kolowym_318-41916

Które dzieło literackie pozostało przez Ciebie nieprzeczytane? Zmianę swoich nawyków należy zacząć od małych rzeczy, które z pozoru wydają się nieistotne. Nalegam, abyś zerknął na swoją piękną półkę, pełną zakupionych pozycji i zaczął powoli – od pierwszej strony.

Źródło zdjęć: empik.pl , hellozdrowie.pl

Małgorzata Światlak

Zafascynowany muzyką diabeł, który lubi dobrą kawę i wciągającą książkę o psychologii. Aspirująca poliglotka. Freak.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany