Poznawaj kulturę! Trzech inspirujących youtuberów i ich historie

Grudzień to nie tylko czas obdarowywania się licznymi prezentami w zimowy wieczór wigilijny, ale również czas refleksji. Jak spędziłem ten rok? Czy coś się zmieniło? Czy ja się zmieniłem? Odpowiedzi na wymienione pytania często są traktowane w sposób retoryczny, jakby chęć spełnienia postanowień noworocznych była wyłącznie krótkotrwałym impulsem do zmiany swej codzienności. Tony Robbins, amerykański coach, powiedział: W życiu potrzebujesz albo inspiracji, albo desperacji. Zgodnie z metodami sukcesu, kluczem do satysfakcji życiowej jest wizualizacja celów – przykładowo spisanie ich na papierze czy też obserwowanie innych osób, które już je spełniły. Poniżej trzy uskrzydlające filmy i twórcy, którzy swoim przykładem zachęcają widza do poznawania innych kultur oraz własnej, niepowtarzalnej natury.

1. Michelle Phan – My New Chapter

Poniższy film to kwintesencja twórczości Michelle – minimalizm i kolory. Ta młoda kobieta publikuje regularnie od ponad dekady, jest założycielką kilku firm, autorką książki Make Up: Your Life Guide to Beauty, Style, and Success — Online and Off., współpracowała zarówno z L’Oreal, jak i Endemol Beyond USA. w 2014 roku kanał Phan został wytypowany jako jeden z najbardziej wpływowych w Internecie (48 miejsce). Sukces, który widzimy, jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. W rzeczywistości początki Michelle były trudne – problemy rodzinne oraz finansowe ukształtowały jej osobowość, nadały charakter i wolę walki o marzenia. Poniżej – film, pokazujący kraj, z którego pochodzi rodzina Phan.

2. Jacksgap – 24 hours in Tokyo

Kanał JacksGap poznałam stosunkowo dawno, bo w roku 2012, kiedy jeszcze jako gimnazjalistka chciałam podszkolić swój język angielski. Początkowo autor – Jack Harries, umieszczał filmy stricte komercyjne oraz powtarzające się w sieci challenge, jednak parę lat później nastąpiła wielka zmiana. Filmy z podróży po Indiach i USA, kolaboracja z widzami oraz poruszanie tak znaczących dla ludzkości problemów społecznych przyczyniły się do diametralnego wzrostu liczby subskrybentów. Dzisiaj jest ich ponad cztery miliony. Staniesz się jednym z nich? Jack spełnia swoje marzenia – założył firmę, często podróżuje oraz fotografuje najpiękniejsze miejsca na ziemi. Ponadto, przeprowadza wywiady z (nie)zwykłymi ludźmi, których spotyka na co dzień na swojej drodze.  Film 24 godziny w Tokio jest moim ulubionym ze względu na oryginalną formę pokazania stolicy Japonii – dosłownie w parę minut!

3. Krzysztof Gonciarz – Krok Pierwszy

O Krzysztofie mówi się dzisiaj sporo, szczególnie po publikacji daily vlogów z Japonii, które podbiły polski internet. Na kanale znajdziemy zarówno świetnie zmontowane dokumenty o Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i krótkometrażowe filmy z serii Sztuka Składania Historii we współpracy z firmą Intel. Czy było łatwo i co wpłynęło na jego decyzję, aby nie wracać do Polski? Więcej o Krzysiu w felietonie poświęconym jego twórczości  TUTAJ.

Może początek grudnia będzie początkiem Twojego Nowego Roku? Nie warto czekać na kolejny poniedziałek, miesiąc czy dekadę. Zmiana zaczyna się teraz. Jeśli Twoim osobistym marzeniem są podróże – ucz się o wybranym kraju jak najwięcej, a może tam pojedziesz. Warto zauważyć, że tym felietonie podróżowanie jest jedynie metaforą, pewnym uogólnieniem. Nauczenie się nowej rzeczy, pójście do teatru, na koncert czy kupno od dawna wyczekiwanej książki to również marzenia, które warto spełniać – nie zastanawiając się ani chwili dłużej. Powyższe osoby są tego dowodem.

Małgorzata Światlak

Zafascynowany muzyką diabeł, który lubi dobrą kawę i wciągającą książkę o psychologii. Aspirująca poliglotka. Freak.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany