Podsumowanie tygodnia (do góry nogami…)

1. Johnny Depp znów połączy siły z Penelope Cruz

Tym razem, dwoje utalentowanych aktorów spotkają się na planie adaptacji powieści Agathy Christie Morderstwo w Orient Expressie.

Projekt, którego reżyserem został Kenneth Branagh ma być remakiem filmu Sidneya Lumeta z 1974 rok.

Fabuła skupi się na detektywie Poirot, który podróżuje słynnym „Orient Expressem” z Calais do Stambułu. W czasie przejazdu przez ośnieżone Alpy, pociąg zatrzymuje się z powodu lawiny. Wtedy ginie, pchnięty nożem, jeden z pasażerów, milioner Ratchett. W gronie podejrzanych znajdują się służący zamordowanego, pewna misjonarka oraz węgierski hrabia wraz z żoną. Wówczas do akcji wkracza belgijski detektyw…

W obsadzie znaleźli się między innymi: Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Michael Pena, Judi Dench i Josh Gad.

penelope-cruz-copertina

 

2. Ben Hur przegrał walkę z współczesnością

Firma producencka MGM, podała wyniki finansowe za trzeci kwartał swojego panowania na rynku dystrybutorskim w 2016 roku.

Dowiedzieliśmy się z nich, że na Ben-Hurze, studio straciło 47,8 mln dolarów.

W 2014 roku usłyszeliśmy pierwsze informacje o wznowieniu prac nad kontynuacją Ben Hura, który w ramach kolejnych etapów produkcji filmowej – ewoluował i zmienił się w reboot legendarnego filmu z 1959 roku.

Za kamerą stanął Timur Bekmambetov, a w obsadzie mogliśmy podziwiać Jacka Hustona oraz Morgana Freemana.

ben_hur_news

 

3. David Yates na zawsze w świecie Harrego Pottera

Wierząc słowom samej J.K. Rowling – David Yates będzie odpowiadał za całokształt serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. 

Sama Rowling natomiast, ujawniła ciekawostkę związaną z czasem akcji wszystkich pięciu części Fantastycznych zwierząt. Między pierwszą, a ostatnią – piątą częścią minie piętnaście lat.
Uważni fani cyklu Harry Potter zapewne są niezwykle zaintrygowani tą informacją. Pierwsze Zwierzęta rozgrywają się w 1926 roku. Ostatnie więc umiejscowione są w roku 1945. Obie daty związane są z historią Toma Riddle’a. W 1926 roku się urodził, a w 1945 skończył naukę w Hogwarcie. Czy można więc oczekiwać, że młodego Toma zobaczymy w którymś z filmów?

Kultura do góry nogami jest niesamowicie ciekawe tego, co się wydarzy na ekranach kin!

282515_fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc_900

 

4. OSCARY 2017: Rekordowa liczba animacji walczy o statuetkę

Akademia Filmowa w Los Angeles podała skróconą listę dwudziestu siedmiu kandydatów do Oscara za najlepszy film animowany.

Wśród wyróżnionych możemy znaleźć: Angry Birds Film, Gdzie jest Dory, Kubo i dwie struny, Kung Fu Panda 3, Mały Książę, Vaiana: Skarb oceanu, Sausage Party, Sekretne życie zwierzaków domowych, Trolle.

Nominowane animacje poznamy 24 stycznia. Ich liczba uzależniona jest od tego, ile tytułów ostatecznie będzie kwalifikowało się do nagrody. Aby na liście nominowanych znalazła się maksymalna liczba pięciu filmów, w walce o Oscara musi znaleźć się co najmniej 16 tytułów.

oscary2016_655

Adrian Nowacki

Lubi filmy oglądać i o nich pisać.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany