Między muzyką, plastyką a słowem – Festiwal Synestezje

Festiwal Synestezje – Muzyka. Plastyka. Słowo. to wydarzenie, którego celem jest ukazywanie inspirujących zależności pomiędzy muzyką, plastyką i słowem oraz promocja młodych, utalentowanych twórców muzycznych. Festiwal odbywa się cyklicznie – tegoroczna, V już edycja, odbędzie się w dniach 20-23 października na terenie AGH w Krakowie. Jest to z pewnością świetna okazja dla uczestników, by zaczerpnąć inspiracji i miło spędzić czas na różnych kulturalnych wydarzeniach.

logotyp
Graf. materiały organizatora

Podczas Festiwalu wystąpią tacy artyści jak O.S.T.R., LemON, Kortez, Julia Pietrucha czy Marek Dyjak. Ponadto w tym roku postanowiono rozbudować nieco jego formułę i poszerzyć wydarzenia o koncerty plenerowe.

Jednak Synestezje to nie tylko koncerty podziwianych gwiazd, lecz także warsztaty, pokazy, wystawy oraz konkurs dla młodych i ambitnych artystów, którzy od swojej twórczości wymagają czegoś więcej, nie zgadzając się przy tym na utarte schematy i szablony.

Nikogo nie może zabraknąć!

plakat
Graf. materiały organizatora

Poniżej przedstawiamy program Synestezji.

20.10 CZWARTEK

Kortez Trio
U2-AGH / godz. 20:00

Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim głosem o lekko szorstkiej barwie, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. Prawdopodobnie jeden z największych talentów na polskim rynku muzycznym.

 

21.10 PIĄTEK

Julia Pietrucha
U2-AGH / godz. 20:30

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. Jej debiutancki album Parsley, który usłyszymy w trakcie Synestezji, zainspirowany został kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta prezentuje 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i wiodącymi dźwiękami ukulele.

pietrucha
Źródło: Biletomat.pl

Kortez Live Band
Korty MS AGH / godz. 19:00

Kortez to fenomen polskiej sceny muzycznej – jego płyta była najbardziej wyczekiwanym debiutem, a krytycy i fani są zgodni w jej entuzjastycznych ocenach. W projekcie Kortez Live Band artysta występuje na scenie w towarzystwie Krzysztofa Domańskiego, Kuby Galińskiego, Lesława Mateckiego i Marcina Ułanowskiego.

 

22.10 SOBOTA

LemON
Korty MS AGH / godz. 19:00

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami Napraw, Scarlett, Spójrz, Nice i Jutro. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zjednać sobie wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami.

 

23.10 NIEDZIELA

O.S.T.R. & Live Band
Korty MS AGH / godz. 19:00

O.S.T.R. to muzyk, producent, instrumentalista i raper; jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce, który na scenie hiphopowej w kraju osiągnął już właściwie wszystko. Jazzująca twórczość Ostrego to najlepsza wizytówka polskiego rapu.

 

BezGwaru – Marek Dyjak Trio
Klub Gwarek / godz. 19:00

Nie spotka się go w wielkich salach koncertowych.  Jego siła tkwi w bezgranicznej szczerości i bezkompromisowości. Nie stara się iść pod prąd za wszelką cenę, nie płynie też z prądem. Tworzy po prostu muzykę prawdziwą i oczyszczającą. W ramach Synestezji zaprezentuje nowy album: Kobiety.

98-koncert-marek-dyjak-w-lublinie
Źródło: Nocimg.pl

Część naszej redakcji będzie miała przyjemność uczestniczyć w festiwalowych wydarzeniach. Sugerujemy więc śledzić na bieżąco naszą stronę – zarówno internetową, jak i facebook’ową!

 

Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Zachęcamy również do odwiedzenia facebook’owego profilu Festiwalu.

Magda Futyma

Trochę przeraża ją bezczynność. Autostopowiczka, fanka gór i długich poranków.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany