Podsumowanie tygodnia (do góry nogami…)

Dziś u nas między innymi…

Dlaczego La La Land staje się faworytem bukmacherów w wyścigu po Oscary? Ostatnia rodzina podbija rodzimy festiwal filmowy w Gdyni oraz kto i ile zarabia za Oceanem, pokazując swoje oblicze w krajowej telewizji.

 

1.  Jared Leto przejął prawa do realizacji biograficznej powieści o słynnym amerykańskim artyście – Andym Warholu.  Aktor/wokalista zespołu 30 Seconds to Mars, w 2014 roku został uhonorowany statuetką Akademii Filmowej za rolę w obrazie Witaj w klubie, gdzie sportretował homoseksualistę walczącego z HIV.

Jego nowy projekt nosi roboczy tytuł Warhol. Leto poza prawami producenckimi ma odegrać również główną rolę. Bazę scenariusza stanowić będzie książka Victora Bockrisa wydana dwa lata po śmierci Warhola (Warhol: The Biography). Tekst przygotuje autor Wilka z Wall Street Terence Winter.

leto_warhol

 

2. La La Land triumfuje podbijając publiczność festiwalu w Toronto.

Emma Stone i Ryan Gosling mają niewątpliwe szczęście. Na  41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto ich najnowsze dzieło zdobyło prestiżową Grolsch People’s Choice Award – nagroda przyznawana przez publiczności bywa zwiastunem oscarowych nominacji.

Czy La La Land pójdzie w ślady innych filmów takich jak Zniewolony. 12 Years a Slave, Slumdog. Milioner z ulicy,  czy American Beauty – przekonamy się już niedługo.

5294_1-7

3. Beksińscy zdominowali Gdynię.

Za nami kolejna edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. Po raz 41 jury wybrało między innymi najlepszy film, najlepszego reżysera czy najlepszy scenariusz. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się Ostatnia rodzina, którą nagrodzono główną nagrodą – Złotym Lwem. Debiut Jana P. Matuszyńskiego otrzymał również statuetki dla odtwórców głównych ról, nagrodę publiczności i dziennikarzy. Pełną listę laureatów znajdziecie TUTAJ.

14364890_10154101043921748_4570521627119361433_n

 

4. Najlepiej zarabiający aktorzy telewizyjni 2016 roku.

W tamtym tygodniu przygotowałem dla Was listę najlepiej zarabiających amerykańskich aktorek telewizyjnych za Oceanem. Dziś – czas na panów. Czołowe miejsca zajmują gwiazdy Teorii wielkiego podrywu. Na miejscu pierwszym uplasował się Jim Parsons z 25.5 miliona dolarów. Tuż za nim jest Johnny Galecki.

Na pozostałych miejscach znajdziemy Davida Duchovnego (Archiwum X), Justina Chambersa (Chirurdzy) czy Kevina Spacey (Hous of Cards)

sheldon650

 

5. Ghost in the shell.

Jesteście ciekawi jak radzi sobie Scarlett Johansson w adaptacji jednej z najpopularniejszych anime w historii popkultury?

Zapraszam:

Adrian Nowacki

Lubi filmy oglądać i o nich pisać.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany