3 seriale, które warto nadrobić w wakacje

Dla tegorocznych maturzystów jest to najdłuższy okres wolny w ich dotychczasowym życiu. Plaża, znajomi czy dobra książka – to są jedne z możliwości spędzenia paru chwil na beztroskim rozkoszowaniu się czasem prawdziwej swobody. Moje pytanie brzmi: Co należy zrobić w przypadku rozpętania się straszliwej burzy (która jest typowa dla polskiego lata) lub obniżenia temperatury za oknem? Należy odkurzyć telewizor i obejrzeć poniższe przykłady seriali, które zachwycą każdego miłośnika niekonwencjonalnych dialogów i wielowymiarowych osobowości.

  1. Lucyfer

Niezwykle przystojny mężczyzna o magnetycznym spojrzeniu, który – wbrew pozorom –  ubiera się u Prady. Czy tak ludzkość wyobrażała sobie najmroczniejszą postać z Biblii? Lucyfer to odważny amerykański serial, którego akcja rozgrywa się w Mieście Aniołów – Los Angeles. Tytułowy bohater (Tom Ellis) rezygnuje ze swej nużącej posady w piekle i przenosi się na zachód, aby otworzyć tam klub nocny. Kiedy zamordowana zostaje sławna gwiazda estrady, Lucyfer Morningstar postanawia wykorzystać swe nadludzkie umiejętności w celu schwytania winnego. I tak rozpoczyna się fabuła.

Jego dar czytania najskrytszych myśli człowieka pozwala na rozwiązanie kryminalistycznych zagadek, będących jednocześnie jego drogą do poznania swej skomplikowanej natury. Diabeł tkwi w szczegółach.

Po jednym z obejrzanych epizodów, zadałam sobie niezwykle istotne pytania: Czy nie tak postępuje diabeł? Czy nie karze on sprawców, żąda sprawiedliwości? Jest to bez wątpienia kontrowersyjna myśl, jednak uważam, że prawdziwa. W życiu należy kwestionować wszystko, co nas bezpośrednio dotyczy. Nieszablonowe podejście do innych, mające za cel tolerować zachowania ludzi (naturalnie jest różnica między tolerancją a akceptacją), przybliża nas do nich. Nic nie jest oczywiste. Tak właśnie rozumiem diabła – jako postać nieprzewidywalną.

lucyquoteJuż pierwszy odcinek Lucyfera przepełniony jest zwrotami akcji oraz sarkastycznym humorem, który momentalnie zwrócił moją uwagę. Ponadto, sceny mrożące krew w żyłach idealnie współgrają z fantastycznie dobraną ścieżką dźwiękową. Kiedy oficjalna strona kanału FOX, na którym emitowany jest serial, oznajmiła, że pojawi się drugi sezon, byłam wniebowzięta (dosłownie). Jest to jedna z moich ulubionych historii, która nie tylko mi zapadła w pamięć, ale również najbliższym znajomym.

TRAILER

2. Suits

Amerykański sen, Nowy Jork i świat prawniczy – to one są motywem przewodnim jednego z najpopularniejszych seriali na świecie. Każdy student prawa (nie wykluczając pasjonatów kodeksów karnych oraz szczegółowych paragrafów) powinien znać wielowątkową fabułę W garniturach. Dlaczego? Rozwiązywane problemy, zarówno biznesowe jak i osobiste, są jedyne w swoim rodzaju, dostarczają solidnej wiedzy na temat funkcjonowania wielkich korporacji na prestiżowym Wall Street. Pearson Hardman jest jedną z nich.

Harvey Specter (Gabriel Macht) to wybitny prawnik, który zatrudnia młodego asystenta – geniusza, nie posiadającego wykształcenia wyższego. Urzekła go przede wszystkim jego błyskotliwość, bezczelność oraz niezawodna pamięć – Mike Ross (Patrick J. Adams) niczego nie zapomina. Ich współpraca rozwija się w kolejnych sezonach, które ogląda się niezwykle szybko.

HARVEYSPECTER

Typ osobowości  Harvey’a  Specter’a urzekł mnie w zupełności. Jego podejście do pracy oraz charyzma powodują, że serce kobietom bije zdecydowanie szybciej. Pamiętam ten zimowy dzień, który nie pozwalał ludziom nawet na chwilowe wyjście z domu z obawy o dostanie silnego zapalenia płuc. W akcie desperacji (czytaj: znudzenia) szukałam więc dobrego serialu. Nie zawiodłam się.

TRAILER

3. Mad Men

Bolesna przeszłość niektórych ludzi potrafi znacząco zmienić ich przyszłość. Taka kolej rzeczy występuje w serialu Mad Men, emitowanym w latach 2007-2015. Nie trzeba już wyczekiwać kolejnych odcinków- wystarczy usiąść na wygodnej kanapie i rozpocząć długi seans. Głównym bohaterem jest Don Draper (Jon Hamm), mieszkający w Nowym Jorku. Lata 60. to czas w naszej historii, kiedy koncern reklamowy stawiał swoje pierwsze kroki w biznesie. Don pracuje jako dyrektor handlowy agencji Sterling Cooper, odnosząc coraz większe sukcesy w tej branży.

DONDRAPER

Pewny siebie, dobrze ubrany i charyzmatyczny mężczyzna uchodzi za wzór człowieka sukcesu. I tak w rzeczywistości jest, jednak wydarzenia z przeszłości nie dają mu spokoju. Klimat retro nadaje temu serialowi uroku, który wciąga każdego. Kropka. Poniżej kwintesencja Dona – perfekcyjna fryzura, papieros w ręce i The Rolling Stones w tle.

TRAILER

Małgorzata Światlak

Zafascynowany muzyką diabeł, który lubi dobrą kawę i wciągającą książkę o psychologii. Aspirująca poliglotka. Freak.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany