Wakacyjny Teatr

W czerwcu większość teatrów – zwłaszcza tych publicznych – hucznie obchodziło zakończenie sezonu. Dla wszystkich fanów, dwa najbliższe miesiące, wiążą się z brakiem spektakli, jednym słowem: z odpoczynkiem. Ale czy od teatru można odpocząć? I czy faktycznie jest to konieczne? Zdecydowanie nie! Jest alternatywa dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez teatru.

 

Przede wszystkim teatry prywatne, które w swych repertuarach mają naprawdę ciekawe perełki, w wakacje nie próżnują, tylko prześcigają się w pomysłach. Dlatego ich drzwi są dla nas – widzów otwarte, niektóre nawet przewidują na ten czas premiery!

 

W wakacje teatr wychodzi do ludzi, czyli w każdym większym mieście w Polsce odbywać się będzie teatr pod chmurką. Po kinie przyszedł czas na sztukę na żywo. Ciekawe i oryginalne zarazem miejsca tylko wzbogacają klimat. Watro poszukać u siebie w miastach plenerowych teatrów.

 

A jeśli nie teatry… to tylko jezioro lub rzeka, tam również animatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Koncerty zespołów z najodleglejszych zakątków świata, lokalni artyści, ciekawe warsztaty (np. szycia na maszynie, lepienia garnków z gliny, itp.)  
Kogo w tym roku omija duży muzyczny festiwal, powinien zdecydowanie skorzystać z oferty, jaką proponują miasta, a w tym roku z pewnością nie próżnują. Wakacje w mieście  nie muszą być złe, zwłaszcza, że teatr stoi otworem i zaprasza każdego, od najmłodszych widzów do najstarszych.

Dominika Janiak

Kieruje się zasadą: masz mało czasu, to znajdź dodatkowe zajęcie. Nie potrafi chodzić wolno, kocha teatr, kino i podróże. Bez muzyki nie umie żyć. Gotuje, pisze, biega i robi szaliki.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany