Wakacyjny Rock’n’Roll – gdzie i kiedy – o festiwalach słów kilka

Czerwiec zazwyczaj jest  miesiącem, w którym uświadamiamy sobie nagle, że nie mamy planów na najbliższe dwa miesiące wakacji. Nawet jeśli nie ma mowy o długim wyjeździe to warto chociażby kilka dni przeznaczyć na odpoczynek. Do tego jeśliby okrasić je jeszcze dobrą muzyką, której możemy słuchać wraz z tysiącami naładowanych pozytywną energią ludźmi? Brzmi jak plan doskonały!
Tym razem postanowiłam poddać się rockowym klimatom, szukając na mapie Polski festiwali oraz koncertów legend rocka.

 

Zacznę – niechronologicznie –  od sławnego na cały świat Woodstock Festival Poland. Już po raz dwudziesty drugi  Kostrzyn nad Odrą stanie się mekką fanów rocka, ale też ludzi dla których Przystanek Woodstock to coś znacznie więcej. To tradycja, historia i niezapomniane chwile. Od 14 do 16 lipca na Dużej Scenie będzie można usłyszeć między innymi takie zespoły jak: Luxtorpeda, Hey, Bring Me The Horizon Apocalyptica czy Tarja Turunen. Ponadto, Przystanek to również miejsce zderzenia kultur, gdzie uczestnicy mogą porozmawiać z gośćmi o kulturze, polityce i szeroko rozumianym życiu. Kąpiel w błocie – obowiązkowa!
Bez wątpienia kolejnym legendarnym festiwalem, który wraca do formy jest Jarocin Festiwal, na który musimy zarezerwować czas w dniach 7-9 lipca. Na scenach pojawią się takie zespoły jak: Luxtorpeda, The Prodigy, Slayer, Acid Drinkers – Motörhead Tribute czy Hunter.
Należy zwrócić też uwagę, że festiwal ten to również Jarocin Antyfest Antyradia, organizowany wspólnie z największą stacją rockową w Polsce – Antyradio, podczas którego odbywały się eliminacje młodych zespołów. Spośród ośmiu wybranych zespołów, które zagrają podczas dwóch pierwszych dni, jury wybierze zwycięzce, który oprócz statuetki „Złotej Kosy”, nagrania i wydania płyty w nagrodę zagra jako support bezpośrednio przed największą gwiazdą festiwalu, zespołem Slayer.
W drugiej połowie wakacji bo 18-21 sierpnia odbędzie się Cieszanów Rock Festiwal, podczas którego będzie można usłyszeć m.in: Markyego Ramones Bietzkrieg; w ramach „3 X Kazik” Kult, KNŻ, Kazik & Kwartet Proforma; Strachy na Lachy; Vader; Sweet Noise; Farben Lehre; Ketha i wiele innych rockowych kapel. Wschodnia strona Polski także ma się czym pochwalić!
Wrocław – 27 sierpnia – stanie się stolicą rocka na jeden dzień. Capital Of Rock Festival, mimo pierwszej edycji festiwalu zaprosił taki gwiazdy mocnej muzyki takie jak: Rammstein, Limp Bizkit, Bullet For My Valentine oraz OCN.
Czad Festiwal w tym roku odbywać się będzie 25-28 sierpnia w Arenie Park w Straszęcinie. Jakie zespoły usłyszymy? Na scenie wystąpią np.: Sabaton, Royal Republic, Nightwish, czy z polskich kapel Lipali, Ferben Lehre czy Myslovitz.

 

Do słynnej już na cały kraj Doliny Charlotty warto zaglądać, co więcej – warto przyjechać. W tym roku usłyszymy w ramach Festiwalu Legendy Rocka: Carlosa Santanę, Kasię Kowalską, Susan Quatro, Deep Purple, Whitesnake czy Marilion. Terminy śledźcie na stronie festiwalu, bo dzieje się dużo, a nawet więcej.

 

Festiwali i wydarzeń na mapie Polski jest oczywiście znacznie więcej, z roku na rok odwiedzają nas coraz to większe światowe gwiazdy muzyki rockowej i nie tylko. Powoli stajemy się muzycznym centrum Europy, w którym można posłuchać wschodzących gwiazd oraz muzycznych legend. Choć po moim przeglądzie festiwali mogę stwierdzić jedno: Polska prawdziwym rockiem stoi!

 

 

Dominika Janiak

Kieruje się zasadą: masz mało czasu, to znajdź dodatkowe zajęcie. Nie potrafi chodzić wolno, kocha teatr, kino i podróże. Bez muzyki nie umie żyć. Gotuje, pisze, biega i robi szaliki.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany