W czasie deszczu dzieci się nudzą…

Jesienne długie popołudnia to zmora wszystkich rodziców. Oczywiście, spacery po parku, pieczenie ciasteczek marchewkowych, wspólne oglądanie bajek czy robienie ludzików z kasztanów i jarzębiny to idealne alternatywy na spędzenie czasu ze swoimi pociechami. Dzieci słyną jednak z ciekawości i mają w sobie odkrywców, którzy do pełni szczęścia potrzebują wciąż nowych bodźców i doświadczeń. Dlatego nawet jeśli za oknem deszcz i plucha, czas założyć kalosze, ciepłą czapkę i wytknąć nos poza drzwi swojego mieszkania. Co robić z dziećmi w Warszawie w październikowe weekendy?

 

Kurtyna w górę

Dzieci kochają teatr za magiczną atmosferę. Teatralny świat to tajemnica, która wpływa na rozwój wyobraźni dziecka i wyzwala w nim kreatywność. Warszawskie sceny są otwarte dla młodych widzów i oferują bogate repertuary.

 

Pan Tenorek i Błękitny Balonik, Teatr Kamienica

We wrześniu w Teatrze Kamienica premierę miała sztuka Pan Tenorek i Błękitny Balonik, czyli muzyczne widowisko, w którym wykorzystano piosenki Jacka Wójcickiego, dobrze znanego starszym dzieciom z programów telewizyjnych, takich jak Budzik czy Pan Tenorek.

Spektakl uczy, że ważne jest pielęgnowanie pozytywnych emocji i okazywanie sobie uczuć, szczególnie w rodzinie. Zabawne scenki przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale także dorosłym widzom, a historia Marcelinki, Leona i ich rodziców skradnie niejedno małe serce.

Najbliższy spektakl: 8 października o godzinie 12:00

Cena biletów: od 55 do 60 zł

 

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?, Teatr Baj

Spektakl o Nosorożcu powstał na podstawie napisanej przez Leszka Kołakowskiego dla córki bajki. Wielki filozof zawarł w tekście wszystko to, co składa się na wybitny scenariusz – mądra historia, ciekawe postaci, humor i piękne przesłanie. Dzięki temu spektaklowi młodsi widzowie uwierzą w wielką moc swoich marzeń i przeżyją godzinną, bajkową przygodę.

Najbliższe spektakle: 14 i 15 października o godzinie 11:00

Cena biletów: 25 zł

 

FAWORYT: Święto teatry dla NAJmłodszych widzów – druga edycja festiwalu TAKE PART IN ART w Starej Prochowni w Warszawie

Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych to wydarzenie promujące ideę teatru inicjacyjnego, czyli teatru skierowany dla najmłodszych dzieci, już od 1. roku życia. Po sukcesie pierwszej edycji twórcy festiwalu zdecydowali się kontynuować misję szerzenia miłości do sztuki wśród dziecięcych widzów.

Od września do grudnia 2017 roku scena Starej Prochowni gościć będzie 6 teatrów z całego świata z 8 zachwycającymi spektaklami, trafiającymi we wrażliwość dzieci. Większość spektakli stanowią historie opowiedziane bez użyciu słów – wypełnione emocjami za pomocą muzyki, ruchu, światła.

Więcej informacji przeczytać można na stronie takepartinart.pl.

 

Na wielkim ekranie

Świat pędzi do przodu, ale miłość dzieci do bajek i filmów animowanych pozostaje niezmienna. Bo kto nie lubi zanurzyć się w kinowym fotelu i przenieść do zupełnie innego świata? No kto?

 

Misiowe Poranki w Kinie Praha

Kino Praha otwiera się na młodych widzów, organizując Misiowe Poranki, czyli rodzinne warsztaty dla dzieci, których opracowaniem zajmują się wykwalifikowani animatorzy. Każde dziecko podczas zajęć otrzyma Misiowy Paszport, w którym będzie mogło zbierać stempelki. Dla wytrwałych uczestników przewidziane są nagrody w postaci książek i gier planszowych. Czas trwania zajęć wynosi 1,5 godziny, a na warsztaty zapraszane są wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Najbliższe warsztaty: 7 października o godzinie 10:00, „Sekrety jesieni” (zajęcia odbywają się w każdą sobotę miesiąca o stałej godzinie)

Cena biletu: 15 zł (do nabycie w kasie kina)

 

Coś innego

Kultury uczyć się można nie tylko w teatrze czy kinie. Kiedy za oknem plucha i wiatr, dobrze rozgrzać się pyszną gorącą czekoladą… Albo samemu stworzyć bombonierkę dla przyjaciółki.

 

Warsztaty w Manufakturze Czekolady na ulicy Tamka

Nie ma co się oszukiwać – wszystkie dzieci kochają czekoladę! A jeśli na dodatek mogą same ją stworzyć, są zachwycone. Manufaktura Czekolady gwarantuje słodką zabawę połączoną z rozbudzeniem dziecięcej kreatywności. Nagle okazuje się, że nie trzeba wcale wydać wiele pieniędzy, aby uczynić dziecko szczęśliwym. Wystarczy trochę ziaren kakao, forma i wspólne spędzenie 75 minut w pachnącej czekoladą kuchni. A na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzyma dyplom z Czekoladowego Warsztatu.

Cena warsztatów: 40 zł + 10 zł za opiekuna (w cenie degustacja i kubek gorącej czekolady)

Kulturadogorynogami

Po prostu: redakcja do góry nogami!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany